Telefondan Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

GPS Kandırma ve Yanlış Yer Bildirimi Gönderme

GPS Konumunu Farklı Yerdeymiş Gibi Nasıl Gösteririm?

Sahte Konum Nasıl Yaparım?

Bir fake GPS uygulaması, mevcut konumunuzu bulunduğunuz yerden farklı bir yerdeymiş gibi gösterebilir.  Akıllı telefonunuzun GPS özelliği hava durumu veya haritalama gibi konum tabanlı uygulamalar için çok önemlidir. Ancak zaman zaman bu tür bir izleme uygunsuz ve hatta baskı hissetmenize neden olabilir.

Özel Durumlarınızda Farklı Bir Kaçış Yolu

Ailenizden gizlemeniz gereken bir yerde olabilir veya saplantılı ve hasta bir ilişki içindeyseniz gözü üzerinde olan sevgilinizden saklamak zorunda olduğunuz bir ortamda olabilirsiniz. İşte buna benzer tüm özel durumlarınız için izleme özelliklerini kandırmanın bazı yolları vardır.

Android ve iPhone Uygulamaları

Bunun için dış yardıma ihtiyacınız olacak. Android ve iPhone kullanmanız fark etmiyor. İşletim sistemlerinden bağımsız olarak sanal konum oluşturmanızı sağlamak için Google Play ve Apple Store üzerinden küçük bir araştırma yaparak amacınıza ulaşabileceksiniz.

Telefonunuzdaki GPS yongasının mümkün olduğunca doğru olması amaçlanmıştır ve cihazınız açılır açılmaz direkt olarak ve aralıklarla koordinatlarınızı sürekli olarak veri olarak iletmektedir. Bunu aşmak için GPS verilerini aldatmaya yarayan uygulamaları telefonunuza indirmelisiniz.

Hangi Uygulamalar Konum Değiştirir?

Google Play mağazasında Android cihazlar için Fake GPS Location – GPS Joystick uygulaması tam anlamıyla ihtiyacınızı görebilecek bir yazılımdır.

Uygulama Nereden İndirilir?

Android Akıllı Telefonunuzda GPS Konumunuzu Değiştirme Yöntemi;

Google’ın Play mağazasına gidin, ardından Fake GPS Location – GPS Joystick adlı uygulamayı indirip yükleyin .

Uygulamayı başlatın ve başlamak için aşağıdan bir seçenek seçin başlıklı bölüme gidin . Konum Ayarla seçeneğine dokunun.

Harita seçeneğini açmak için buraya tıklayın . Bu, telefonunuzun görünmesini istediğiniz sahte konumu seçmek için bir harita kullanmanıza olanak sağlar. Koordinatlar GPS Joystick’teki Enlem, Boylam çizgisinde görünecektir.

Başlat’a dokunun. Sistem  ayarını değiştirmenizi isteyen bir Çizim İzni Gerekiyor iletişim kutusu göreceksiniz. Ayarlara Git öğesine dokunun.

Diğer uygulamaların üzerinden çizime izin ver öğesine , ardından geri dönmek için öğesine dokunun.

Başlat’a dokunun. Sahte bir konum etkinleştirmenizi isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz.

Sahte bir konumu etkinleştirmek için telefonunuzun ayarlarına girmeniz gerekir. Ayarlar , Hakkında’ya dokunun ve Yapı Numarası’nı bulun (sırayla, telefonunuzun Ayarlar menüsünden Yapı Numarası seçeneğini arayabilirsiniz). Geliştirici Moduna girdiğinizi gösteren bir bildirim görene kadar Derleme Numarası üzerinde hızla dokunun. Geliştirici Modu ile ilgili bildirimleri iptal edin.

Telefonunuzun Ayarlar bölümünde, Geliştirici Seçenekleri’ne , ardından Sahte konum uygulaması seç öğesine dokunun. GPS Joystick’e dokunun . (Ayrıca, Sahte konum seçme uygulamasını da arayabilirsiniz .)

GPS Joystick’inde Başlat’a dokunun. Konumunuzun şimdi güncellenip güncellenmediğini görmek için Google Haritalar veya benzeri bir uygulamayı açabilirsiniz. Sahte konumunuzun başkalarının telefonlarında görünmesi birkaç dakika sürebilir.

IPhone’da GPS Konum Değiştirme;

Bir iPhone’un yerini değiştirmek, Android cihazlardan daha fazla çaba gerektirir, çünkü bir uygulamayı yükleyemezsiniz. En kolay yol bilgisayarınızı kullanmaktır ve bunun yalnızca iOS 12 veya daha eski işletim sistemlerini çalıştıran iPhone’larla çalıştığını unutmayın.

iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve bilgisayarınıza iTools yükleyin. iTools, telefonunuzun konumunu değiştirmenize izin veren Sanal Konum adı verilen bir araç içerir.

Ayarları Nasıl Yapılır?

    İTools’u başlatın ve Sanal Konum düğmesine tıklayın.

    Haritanın en üstüne, sahte konum yapmak istediğiniz yeri yazın ve Enter tuşuna basın.

    Haritada, GPS konumunuzun sahte konuma geçtiğini göreceksiniz. Burada Taşı’yı tıklayın. İsterseniz konumunuzu değiştirmek için haritaya tıklayabilirsiniz.

    İTools’tan çıkıp iPhone’unuzu bilgisayardan çıkarabilirsiniz. Program konum simülasyonunu durdurmanızı isterse, Hayır seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

İnsanları başka bir yerdeymiş gibi kandırmak yerine konum bilgilerinizi tamamen kapatmak istiyorsanız, bu oldukça kolaydır. İPhone’larda , Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümüne gidin . Konum bilgisini kapatmak için Konum Servisleri düğmesini “Açık” ile “Kapalı” arasında değiştirin. Android telefonlar için , Ayarlar > Bağlantılar > Konum’a gidin . Konum bilgisini kapatmak için Konum düğmesini “Açık” ayarından “Kapalı” konumuna getirin. Konum bilgisi kapatılırsa bazı uygulamaların düzgün çalışmayacağını unutmayın.

Hoşçakalın..

logo

Benzer Bloglar

Krallar Şehri Peru Lima Gezi Rehberi

Krallar Şehri Peru Lima Gezi Rehberi

Krallar Şehri Peru Lima Gezi Rehberi Peru’nun başkenti Lima; krallar şehri Pasifik okyanusuna kıyısı olmasına rağmen Lima, çöl gibi kurak bir şehridir. PERU BAŞKENTİ LİMA; KRALLAR ŞEHRİ Peru’nun başkenti Lima, denizi siyah, toprağı kurak, bahçe ve parklarının da az olması sonucu...

Akrep Burcu Nasıl Giyinir

Akrep Burcu Nasıl Giyinir

Akrep Burcunun Giyim Tarzı Akrep Burcu Güzel Giyinir mi? Burçların en elit görünümlü üyesi akreplerin nasıl bir moda anlayışı var deseler tek bir yanıt veririz "Haute Couture". Anlamı kişiye özel demek. Akrep burcu diğer burçlara aynı giyinmekten asla hoşlanmaz. Farklı ve güzel...

Foot Scrub İle Yorgun Ayaklara Bakım Yapmak

Foot Scrub İle Yorgun Ayaklara Bakım Yapmak

Foot Scrub İle Yorgun Ayaklara Nasıl Bakım Yapılır? Foot Scrub Nedir? Yorgun ayaklara foot scrub ile bakım yaparak belki de ayaklarınız için biraz daha iyilik yapmış olursunuz. Sporcular, sürekli ayakta durmak zorunda olan işlerde çalışanlar, yürüyüş yapanlar ve benzer pek çok...

Hayır Diyemeyeceğiniz Saç Trendi Doğal Ombre

Hayır Diyemeyeceğiniz Saç Trendi Doğal Ombre

En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri Doğal Ombre Nasıl Yapılır? Bu yazın renkli bir yaz olacağı şimdiden belli oldu. Moda dünyasında başlayan yeni akımlara ayak duran saç renkleriyle cıvıl cıvıl bir yaz günleri bizleri bekliyor. Modanın etkisi ile sarıların, kızılların, bal tonlarının...

Sahne Makyajı Nasıl Yapılır

Sahne Makyajı Nasıl Yapılır

Işıklı Ortamda Makyaj Teknikleri Sahne Makyajı Nasıl Yapılır Sahne makyajı bildiğimiz makyajlardan daha farklı ve yapımı oldukça zahmetlidir. Özellikle profesyonel televizyon çekimlerinde sahne makyajı sanatından faydalanmak gerekmektedir. Sahne makyajı ışığın yoğun olarak...

Şifa Diyeti Nasıl Yapılır

Şifa Diyeti Nasıl Yapılır

Şifa Diyetinin Olumlu Etkileri Nedir? Şifa Diyetine Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Bazı hastalıklar için şifa diyetleri etkili olabilir. Diyetler genellikle vücudun aşırı yüklenmelere engel olunması için genelde su yardımı ile yapılır. Tansiyon, Şeker hastalığı, kulak çınlaması...

Yorum Yap