Şifa Diyeti Nasıl Yapılır

Şifa Diyetinin Olumlu Etkileri Nedir?

Şifa Diyetine Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifa Diyetini Nasıl Uygularım?

Bazı hastalıklar için şifa diyetleri etkili olabilir. Diyetler genellikle vücudun aşırı yüklenmelere engel olunması için genelde su yardımı ile yapılır. Tansiyon, Şeker hastalığı, kulak çınlaması, stres, gibi rahatsızlıklara iyi gelebilecek az da olsa hafifletmeye yardımcı olabilecek şifa diyetleri bulunmaktadır.

 Diyetler zamana yayıldığında uzun sürede etkisini gösterir.

 Vücudun suya ihtiyacı karşılanmadığı sürece suyu organlardan takviye etmesi bir risk olabilir. İşte bu yüzden şifa aranacak hastalıklarda da su diyeti etkili olabilir.

Bazı diyetlerde de belli bir yiyeceğin sürekli yenmesiyle vücudun aldığı zararlı besinle telore edilebilir. Böylelikle beden kendi kendine şifa verir. Şifa diyeti insanlığın tarihi kadar eskidir. Modern tıbba girmesi Hipokrat ile başlar. Hipokrat şifa diyetinin 3 günden oluştuğunu söylemiştir.

Şifa Diyeti Ne Kadar Süre Uygulanmalıdır?

İbni Sina da bu diyet ile şifa orucunu eklemiştir. 19. yüzyılda ortaya çıkan bu yöntem hastalıkların tedavisinde en az 3 hafta, sıkıntısı olmayan insanlar için de 15 günlük süreç ile farklı teknikleri de bulunmaktadır.

Organlarınızın yenilenmesi ve yağların yakılması ile şifa diyeti etkili bir hale gelmektedir. Meyve ve sebzelerin uygulanması da şifa diyetlerinin arasındadır. Katı yiyeceklerin tüketilmediği en az beş günde su, bitki çayı, meyve sularının tüketildiği diyetlerde hafif beslenme diyeti uygulanır.

 Bunlara neden ihtiyaç duyarız?

 Vücudumuz sürekli kendini yeniler. Organların dinlenmesi ve yenilenmesi, bağışıklık sisteminin yenilenmesi şifa diyetiyle mümkün olabilmektedir.

 Az uyumamız, aşırı yemek tüketmemiz, çok çalışmamız rutin ama hepimizin yaptığı şeylerdir. Bu rutin gidiş bazı zaruri şeyleri hayatınızdan çıkarma gereğini size hissettirecektir.

Nasıl Yaparım?

Şifa Diyeti Kolay mı?

 Günde en fazla 240 gram almak zayıflama için de işe yarar. Bunu neden yapıyoruz? Kendinize dikkat etmiyor detoks yapmadan yaşıyorsanız 240 gram yani daha az kalori almanız gerekir. Doğa yürüyüşü yapıyorsanız 500 kalori almanıza her zaman izin var.

 Şifa Diyeti açlık mı yapar?

 Şifa diyetleri asla aç bırakmaz. Aksine az ve tez yeme grubuna girer ve en sağlıklı diyet grubundadır.

 Sağlıklı insanlara bu yöntemleri yılda üç kez uygulamaları önerilir. Sebebi tüm insanların yediği gıdalar, kullandığı ilaçlar ve soludukları hava toksinlere neden oluyor. Şifa diyet ile hem organlar temizleniyor, cilt de toksinlerden arınıyor.

 Şifa Diyeti Kent’ te etkili olur mu?

 Tabi ki olur. Deniz kenarında yürüyüşler, oksijen almanıza yardımcı olacaktır. Oksijen alma ciğerlere ve organlara iyi gelir. Ege ve Akdeniz’ de olmanız artı sayılabilir. Şifa kampları sizlere yardımcı olacaktır.

Hoşçakalın..

logo

Benzer Bloglar

Krallar Şehri Peru Lima Gezi Rehberi

Krallar Şehri Peru Lima Gezi Rehberi

Krallar Şehri Peru Lima Gezi Rehberi Peru’nun başkenti Lima; krallar şehri Pasifik okyanusuna kıyısı olmasına rağmen Lima, çöl gibi kurak bir şehridir. PERU BAŞKENTİ LİMA; KRALLAR ŞEHRİ Peru’nun başkenti Lima, denizi siyah, toprağı kurak, bahçe ve parklarının da az olması sonucu...

Akrep Burcu Nasıl Giyinir

Akrep Burcu Nasıl Giyinir

Akrep Burcunun Giyim Tarzı Akrep Burcu Güzel Giyinir mi? Burçların en elit görünümlü üyesi akreplerin nasıl bir moda anlayışı var deseler tek bir yanıt veririz "Haute Couture". Anlamı kişiye özel demek. Akrep burcu diğer burçlara aynı giyinmekten asla hoşlanmaz. Farklı ve güzel...

Foot Scrub İle Yorgun Ayaklara Bakım Yapmak

Foot Scrub İle Yorgun Ayaklara Bakım Yapmak

Foot Scrub İle Yorgun Ayaklara Nasıl Bakım Yapılır? Foot Scrub Nedir? Yorgun ayaklara foot scrub ile bakım yaparak belki de ayaklarınız için biraz daha iyilik yapmış olursunuz. Sporcular, sürekli ayakta durmak zorunda olan işlerde çalışanlar, yürüyüş yapanlar ve benzer pek çok...

Hayır Diyemeyeceğiniz Saç Trendi Doğal Ombre

Hayır Diyemeyeceğiniz Saç Trendi Doğal Ombre

En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri Doğal Ombre Nasıl Yapılır? Bu yazın renkli bir yaz olacağı şimdiden belli oldu. Moda dünyasında başlayan yeni akımlara ayak duran saç renkleriyle cıvıl cıvıl bir yaz günleri bizleri bekliyor. Modanın etkisi ile sarıların, kızılların, bal tonlarının...

Kilo Aldırmayan Zararsız Yiyecekler Nedir?

Kilo Aldırmayan Zararsız Yiyecekler Nedir?

Hem Yiyeyim Hem de Kilo Almayayım Diyorsanız Kilo Aldırmayan Zararsız Yiyecekler Nelerdir? İnsanların kilo almasına neden olan en büyük etkenlerden biri de sürekli olarak öğün aralarından atıştırdıkları sağlıksız abur cuburlardır. Özellikle televizyon izlerken veya bilgisayar...

Sahne Makyajı Nasıl Yapılır

Sahne Makyajı Nasıl Yapılır

Işıklı Ortamda Makyaj Teknikleri Sahne Makyajı Nasıl Yapılır Sahne makyajı bildiğimiz makyajlardan daha farklı ve yapımı oldukça zahmetlidir. Özellikle profesyonel televizyon çekimlerinde sahne makyajı sanatından faydalanmak gerekmektedir. Sahne makyajı ışığın yoğun olarak...

Yorum Yap