Reflekslerimi Daha İyi Hale Nasıl Getiririm?

Refleksler Nasıl Geliştirilir?

Ani Durumlarda Hızlı Reaksiyon Göstermek İstiyorum

Refleks Nasıl Geliştirilir?

Refleksler dış uyaranlara karşı kaslarımızın verdiği reaksiyonlardır. Örneğin kafanıza doğru uçan bir beyzbol topu düşünün, beyniniz top size çarpmadan topu bloke etmek için ellerinize bir sinyal gönder. İşte bu duruma Refleks adı veriliyor. İyi Reflekslere sahip olmak spor, egzersiz ve araba kullanmak gibi günlük fiziksel aktivitelerinizde performansınıza yardımcı olur. Bazı insanlar hızlı Reflekslerle doğar, bazıları ise uyaranlara daha hızlı tepki verebilmek için pratik yapmalıdır. size Refleks sürenize iyileştirmek için kullanabileceğiniz birkaç teknikten bahsedeceğim.

Zihinsel egzersizlerle Reflekslerimizi geliştirme

Hızlı bir reaksiyon süresine sahip olmak, size Gelin’in ne olduğu konusunda oldukça bilinçli olmanıza bağlıdır. Bu yüzden çevresel görüşünüzü iyileştirin. Günlük aktiviteler sırasında çevresel vizyonunuzu daha fazla dikkat ederek karşınıza çıkan engelleri ve hareketli cisimleri algılama yeteneğinizi güçlendirebilirsiniz.

Örneğin iyi görünüme sahip bir pencereyi bakın ve görüşünüzü uzaktaki bir nesneye odaklayın. işte bu esnada etraftaki bütün nesneleri aynı anda kontrol etmeye ve bu nesneleri farkında olmaya çalışın. Bu alıştırmayı günde en az bir kez yapmalısınız.

Böylelikle hiç ummadığınız anda size tehdit eden ya da karşınıza çıkan cisimlere hazırlanmış olacaksınız. Aynı zamanda yürüyüş yaparken veya araba sürerken karşınıza çıkan nesneleri fark edin, insanların saçlarının rengini ve geçen arabaların marka modellerini olabildiğince hızlı bir şekilde adlandırmayı deneyin.

Video oyunları oynayarak Refleks geliştirme yöntemi

Video oyunlarının iyi derecede oynanması iyi bir el göz koordinasyonu gerektirir. Oyunu duraklatma dan düşünmeden eyleme gece bilmeniz gerekir, aksi takdirde oyunu çabuk kaybedersiniz. Araştırmalar, günde sadece birkaç dakika video oyunları oynamanın Refleksleri geliştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Hipnoz yönetimi ile Refleks geliştirme

Bazı insanlar nörobilimsel programlama adı verilen hipnoz tekniğinin, belirli bir nesne hakkında farkındalığı arttırmaya yardımcı olduğunu, zamanın yavaşladığını ve tepki vermesi için yeterli zamanı sahip olduğunu hissetmesini keşfetti. Ağır çekimde bir futbol karşılaşması izlediğinizi düşünün. Nörobilimsel programlama işte karşınızdaki olayların böyle görünmesini sağlayabilir.

Refleks Çalışma Sistemi

Meditasyon ile Reflekslerimizi geliştirme

Düzenli meditasyon yaparak ve şimdiki ana odaklanarak farkındalığınızı arttırın. Kafanızı temizleyin ve tüm dikkatinize doğrudan etrafınızdaki şeylere odaklanmaya çalışın. geçmişin veya geleceğin tüm düşüncelerini reddedin bunların yerine doğrudan şu anda karşımızda olan manzaralara seslere ve duyumlara odaklanın.

Bir reaksiyon topuna sahip olun..

Zıplayan bir reaksiyon topunu yakalamaya çalış. Reaksiyon topları öngörülemeyen açılarda zıplayan lastik toplardır. Çoğu spor malzemeleri mağazasında bulabilirsiniz. Bunlardan birini satın alın ve duvarlara doğru fırlatın elinizde zıplatın bulunduğunuz yerde zıplatın ve topu yakalamaya çalışın.

Refleks Geliştiren Sporlar

Masa tenisinin Refleksleri güçlendirmesi

Masa tenisi Reflekslerimizi el göz koordinasyonu zu geliştirmenize yardımcı olan harika bir spordur. Masa tenisi oynarken Refleks adına ihtiyacınız olan her reaksiyonu yaşarsınız. Farklı rakiplerle yüzleşerek farklı Reflekslerle karşılaşır ve her seferinde farklı zorluklar çekmenizi sağlarsınız. Masa tenisinde hangi an ne olacağını kestirmek çok güçtür. Bu yüzden Refleks geliştirme adına 1 numaralı spor dallarından birisidir.

logo

Benzer Bloglar

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Nedir

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Nedir

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Öğrenciler, firmaların vermiş olduğu işler aracılığı ile kısa zaman zarfında ek gelir elde edebilirler. Son zamanlarda sıklıkla başvurulan işler arasında öncülüğünü koruyan metin yazarlığı, çevirmenlik ve anketörlük öğrenciler adına biçilmiş bir kaftan...

Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey Nedir?

Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey Nedir?

       Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey 1. İyiymişsin gibi davranma.       Yas tutmak için kendinize izin verin. Ağlayın ya da bir yastık yumruklayın. Çevrenizi sizi dinleyen arkadaşlarınızla kuşatın. Tabi ki iş yerinizde ağlamak zorunda değilsiniz ama...

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar Artık 2019 yılını geride bıraktı. 2020 yılının şu ilk zamanlarında Süperdate, 2019 yılında en çok gelir getiren ücretli ve ücretsiz oyunların listesini paylaştı. Süperdate’in paylaştığı listede ücretsiz oyunlarda birinciliği alan...

Solaklarla İlgili Bilmediğiniz 7 Şey

Solaklarla İlgili Bilmediğiniz 7 Şey

Solaklar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Solakların Diğer İnsanlara Göre Farklılıkları Nedir? Solak insanlar için dünya daha farklıdır şüphesiz, onlara yemek yemekten tutunda, yazı yazmaya hatta işyerinde bilgisayarın mouse’unu kullanmaya dek hayat daha zordur. İşte solaklarla ilgili...

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Yırtıcı Kedi Ailesinin En Büyük Üyeleri Yırtıcı Kedilerin Hayatı Sokakta gördüğünüz kedilerin uzak akrabalarından bahsedelim birazda. o pissst deyipte kovaladıklarınız değil hani? 10 katı büyüklükteki ağa babalarından bahsediyorum. Dünya'da yaşayan en büyük, en yırtıcı kedilerin...

Ölümsüz Aşk Var mıdır? Aşkın Ömrü Kaç Yıl?

Ölümsüz Aşk Var mıdır? Aşkın Ömrü Kaç Yıl?

Aşk Biter mi? Ne Kadar Devam Eder? Ölümsüz Aşk İstiyorum! Aşkın Ömrü 2,5 Yıl Neden mi? Araştırmacılara göre aşkın ömrü 2,5 yıl kadar sürüyor. Çünkü aşık olduğunuzda beyinde salgılanan oksitosin hormonu yani bağlılık hormonu, 2,5 yıl sonrasında azalıyor ve mantık devreye girmeye...

Yorum Yap