Öpüşme Hakkında Heyecan Verici Gerçekler

Öpüşmenin Fayda ve Zararlarını Merak Ettiniz mi?

Öpüşürken Farkında Olmadan Neler Yapıyorsunuz?

Öpüşmenin Önemi

Bir öpücük paylaşmak eşinizle iletişim kurmanın ve o büyüleyici duyguları ifade etmenin en basit yoludur. Öpüşme ile ilgili birçok heyecan verici bilgi bulunmaktadır. tabii ki son derece doğal bir durum. bunu yaptığımızda artık gözümüz hiçbir şey görmüyordur. fakat her şeyde olduğu gibi Öpüşme ile ilgili olarak sağlığa yararları etimolojinin kökenleri ve öpüş bilimi üzerine daha yüzeyin altında binlerce detay daha var.

Öpüşürken hangi yöne eğilirsiniz?

Öpüşmek karşı olan tepkiniz doğal bir tepki gibi geliyor olsa da, çoğunlukla Öpüşme tarzımız hala annemizin midesinde olduğumuz zamana kadar dayanır. dikkat edin insanların çoğu öpüştükleri de başlarına sağa doğru eğeceklerdir. bu sosyalleşmiş bir özellik gibi görünebilir ama aslında daha da geriye gider.

Bir sorunla karşılaştığımızda bu sorunun bizim hayatımızdaki etkisinin ne kadar sürebileceğini düşünmemiz bu noktada çok önemlidir. Örneğin 2 gün sonra unutacağımızı bildiğimiz ama şu an kafamıza yerleşmiş takıntılı veya olumsuz düşüncenin, bir süre sonra tıpkı bir bulut gibi zamanın rüzgârıyla dağılacağını fark etmemiz gerekir.

Teori her zaman devam eder sağa doğru eğiliriz çünkü rahimdeyken kafalarımızı doğal olarak sağa eğmiştik. şimdi öpüştüğünü zamanı ve öpüşen insanlara daha dikkatli bakın. bu ilginç ayrıntı artık sizin de dikkatinizi çekecektir.

Öpüşmek sanıldığından çok daha fazla yüz kası kullanır..

Sadece küçücük bir öpücük toplamda 146 kas kullanır. bunların çoğunun yüzünüzde olduğunu düşünebilirsiniz ancak gerçekte sadece 34 tanesi 100 kasıdır. tabii bunların arasında en çok kullanılan gaz ağzınızdaki orbikularis oris olarak adlandırılan kastır.

Şimdi merak ediyorsunuz bunu nasıl keşfettiler? araştırmacılar bir mri tarayıcısının altında öpüşen çiftleri incelediler. böyle bir deneyi düşünebiliyor musunuz ?

En Uzun Öpüşme Rekoru?

Guinness dünya rekorlar kitabı’na giren deli rekor.. Tayland’da 1 çift tam 58 saat 35 dakika ve 58 saniye ara vermeden öpüştüler! bu aşkım bir sembolü değilse peki sizce nedir?

Bu etkileyici bir başarı sizce de öyle değil mi? ortalama sıradan bir insan toplam hayatının 2 haftasını Öpüşmeye harcıyor.

Öpüşürken Ne Düşünürüz?

Öpüşmenin sağlığa faydaları nelerdir?

Mesela öpüşme sırasında dudakları kilitlediğinizde ağzınız o sırada ağız içini temizlemeye ve diş çürümelerini önlemeye yardımcı olan ekstra tükürük üretmeye başlar. tabii şunu da belirtmek lazım, bir öpücük 80 milyona kadar yeni bakteri taşıyabilir. bu ek bilgiyi de sakın unutmayın.

Yalnız araştırmacılar mikropları değiştirip yani mikropları paylaşmanın sizin için iyi olduğunu ve bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini söylüyor.

Öpüşmenin teninize faydası?

Öpüşmek ayrıca dermatit ve cildinizdeki lekeleri en aza indirir. cildiniz konusunda endişeli misiniz? işte size bir faydası daha öpüşmek cildinize son derece faydalı bir uygulama. 

Öpüşürken Kalori Yakmak Nedir

Öpüşerek zayıflayanlar!

Bir araştırma var ki ona gerçekten çok şaşıracaksınız. Öpüşmek kaç kalori yaktırıyor hiç düşündünüz mü? evet gözlerinize inanamayacaksınız ama küçücük bir öpücük dakikada 3 kalori yaktırıyor. 

Takmıyorum Öyleyse Öpüşüyorum

Öpüşme ile ilgili ilginç bilgiler

Örneğin televizyon ekranlarında ilk eşcinsel öpücük ne zaman oldu biliyor musunuz? 1916’da hoşgörüsüzlük adlı filmde ilk eşcinsel öpücük gerçekleşti.

Bu tarihten sonra çok geçmeden bir filmde en çok öpüşen yani toplamda 127 kez öpücük sahnesinin olduğu don juan filmi piyasaya sürüldü. 

İlk kez öpüşecek olanlar eminim ki oldukça gerginlerdir. bu son derece normal bir duygudur emin olun. her şeyde olduğu gibi Öpüşme ile ilgili de fobiler bulunmaktadır. Öpüşme korkusu resmi adıyla filofobi olarak bilinir. tabii ki bu sadece genç insanlarda değil her yaştan sevgili de olabilir. zamanla bu korkunuzu yeneceksiniz dir fakat uzun sürdüğünü düşünüyorsanız bu konuda destek almanız iyi olacaktır. 

Şimdi yazımızda birçok gerçek bilgiye ulaştınız. eminim aralarında çok fazla şaşırdınız bilgiler mevcuttur. hangisi diye sormak istemiyorum size. fakat Öpüşmenin sağlığınıza ve kalorilerinize ne kadar faydalı bir şey olduğunu artık biliyorsunuz. 

logo

Benzer Bloglar

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Nedir

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Nedir

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Öğrenciler, firmaların vermiş olduğu işler aracılığı ile kısa zaman zarfında ek gelir elde edebilirler. Son zamanlarda sıklıkla başvurulan işler arasında öncülüğünü koruyan metin yazarlığı, çevirmenlik ve anketörlük öğrenciler adına biçilmiş bir kaftan...

Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey Nedir?

Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey Nedir?

       Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey 1. İyiymişsin gibi davranma.       Yas tutmak için kendinize izin verin. Ağlayın ya da bir yastık yumruklayın. Çevrenizi sizi dinleyen arkadaşlarınızla kuşatın. Tabi ki iş yerinizde ağlamak zorunda değilsiniz ama...

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar Artık 2019 yılını geride bıraktı. 2020 yılının şu ilk zamanlarında Süperdate, 2019 yılında en çok gelir getiren ücretli ve ücretsiz oyunların listesini paylaştı. Süperdate’in paylaştığı listede ücretsiz oyunlarda birinciliği alan...

Makyajın Uzun Yıllar İçerisinde İnanılmaz Değişimi

Makyajın Uzun Yıllar İçerisinde İnanılmaz Değişimi

Makyaj'ın Tarihi Gelişimi Kim Buldu? Makyaj İlk Olarak Hangi Medeniyetlerde Keşfedildi? Antik Mısırlılarda makyaj sırları kadınlarda olduğu kadar, erkeklerde de makyajın özel bir yeri vardı. Gözlere hayvan yağıyla yapılan farlar ve koyu siyah sürmeler sürülüyordu, toprak boyası ile...

Solaklarla İlgili Bilmediğiniz 7 Şey

Solaklarla İlgili Bilmediğiniz 7 Şey

Solaklar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Solakların Diğer İnsanlara Göre Farklılıkları Nedir? Solak insanlar için dünya daha farklıdır şüphesiz, onlara yemek yemekten tutunda, yazı yazmaya hatta işyerinde bilgisayarın mouse’unu kullanmaya dek hayat daha zordur. İşte solaklarla ilgili...

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Yırtıcı Kedi Ailesinin En Büyük Üyeleri Yırtıcı Kedilerin Hayatı Sokakta gördüğünüz kedilerin uzak akrabalarından bahsedelim birazda. o pissst deyipte kovaladıklarınız değil hani? 10 katı büyüklükteki ağa babalarından bahsediyorum. Dünya'da yaşayan en büyük, en yırtıcı kedilerin...

Yorum Yap