Okullar Daha Eğlenceli Hale Nasıl Getirilir?

Okullarda Eğlenceli Ortamlar Yaratmak

Neden Okulumuzdan Sıkılıyoruz?

Okulu Eğlenceli Hale Getirmek

Okul nasıl çok daha eğlenceli çok daha çekilir bir yer olurdu diye biraz beyin fırtınası yapalım dedik.  yıllardır okula gidiyoruz ve mecburen de gitmek zorundayız malumunuz. tahmin edeceğiniz üzere okul öyle de çok eğlenceli koşa koşa gittiğimiz bir yer hiçbir zaman olmadı. genelde kuralları belli olan maksimum seviyede sıkıcı tabii amacım şu an size okuldan soğutmak değil ama üç aşağı beş yukarı okul denince akla gelen birkaç şey biliyorsunuz. eminim şu an hala daha 5 yılım kaldı ve nasıl biteceğini bilmiyorum diye yakınan arkadaşlarımız vardır. tabi bu arkadaşlar okul bittikten sonra da kesinlikle keşke okulda olsam diye ağlayanlar kervanına katılacaktır şüphesiz. 

Okulda Mutlu Olma Fikri?

Listenin muhtemelen en başında ev ödevinin olmaması gelirdi. bir anket yapılsa şüphesiz herkes ilk olarak ev ödevinden vazgeçerdi. kimse ev ödevini sevmez doğru.

Hadi size 165 sayfalık bir tez ödevi hazırlayın diyeyim de, girmiş olduğunuz psikoloji bize bir anlatın.. Ev ödevinin olmadığı bir okul hayal edin şimdi de, bakın bazı şeyler nasıl da güzel gelmeye başlıyor.

Okul Gün Sayısını Azaltmayı Denesek?

Bir diğer sıkıcı şey de haftanın neredeyse tamamının okulda geçmesi. herhalde okul gün sayısının biraz daha az olması işlerin daha da eğlenceli olmasını sağlayacaktır. çok değil ya sadece bir gün bile azaltsak fena olmaz mı? ama maalesef haftada sadece 4 gün çalışan bir koleji hiç duymadım.

Öğretmeniniz Adriana Lima Falan Olsa?

Peki ya size ders veren öğretmenler hayallerinizde en çok canlandırdığınız karakterler olsaydı? mesela erkekler için söylüyorum Adriana Lima nasıl olurdu hiçte fena değil ? ya da küçük çocuklar için soruyorum? öğretmeniniz bir bugs bunny karakteri olsaydı dersi takip etmek son derece eğlenceli olurdu..

Okuldan Sıkıldık mı?

Okullardaki Pis Serserilerden Kurtulmak Lazım!

Okullardaki en büyük baş belaları okulun içindeki serseriler veya okulun dışındaki serserilerdir. bunların olmadığı bir okul eminim çok daha güzel bir okul olurdu. çünkü bu tipler ciddi şekilde rahatsız edicidir ve insana bazen çok sevdiği okulundan bile soğutabilir.

Ödüllendirilmek, Gezmek, Tozmak, Eğlenmek..

Okulumuzda zaten çok çok fazla çalışarak zaman harcıyoruz. insan bunca emeğine genelde bir ödül almak ister. işte bu yüzden okullarda çok daha fazla etkinlik ve gezi gibi aktiviteler olması muhtemelen okulu daha eğlenceli hale getirecektir. en azından bu yoğun tempoda kafamızı olumlu yönde dağıtacak bir şeylere sahip olacağız. etkinlikleri okuldaki arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle yapabilmek aile ortamını güçlendirecek ve okulun daha verimli olmasına katkıda bulunacaktır.

Okula Giderken Eğlenmek mi?

Sabahın Köründe Okula Gitmekten Bıkanlar Buraya

Sabahları çok erken saatte başlayan okul sistemini ortadan kaldırabiliriz. bu aslında birçok genç ve çocuk için işkence. şöyle okulları 12.00 gibi başlatsak fena olmaz mıydı? daha fazla dinlenmiş daha konsantre öğrenciler eminim daha iyi işlere imza atacaklardır. 

Okulda Mutlu muyum?

Okullarda Şahane Yemeklerin Olduğunu Hayal Edelim

Yemekler insana mutluluk verir. ama bu öğrenciler için geçerli değildir. öğrenciler çoğu zaman o hazır pis yiyecekler yüzünden bir süre sonra tiksinme duygusuna sahip olmaya başlarlar.

Okullardaki yemekleri en iyi seviyeye çıkartırsak muhtemelen mutlu öğrenciler mutlu bireyler mutlu bir gelecek inşa edeceğiz..

Test Test Test Test Sürekli Bitmeyen Testler!

Neden bu kadar fazla test yapmak zorundalar? sürekli test sürekli sürekli test daha fazla stres daha fazla zaman. emin olun bundan asla hoşlanmıyoruz. testlerde kendimizi test etmiyoruz sabrımızı test ediyoruz..

Ders Saatleri Uzun mu? Az mı? Napsak Kısaltsak mı?

Neden 7 saat boyunca bu işkenceye katlanmak zorundayım? günlük ders saatleri daha az olsaydı nasıl olurdu? evet hadi okul saatlerine karşı grev yapalım.. şaka şaka sakın böyle şeyler yapmayın. mevcut ders saatlerimiz Bizim için en uygun olanı bundan emin olabilirsiniz. ama biraz daha sanki az olsaydı hiç de fena olmazdı..

Mola mı? Ben Hatırlamıyorum Öyle Bir şey.. Çok Kısa Çoook..

Ders arası mola lardan bahsetmemek olmaz. zil çaldıktan sonra çantamızı toparlayıp bir nefes alıp yemek yiyip lavabo ihtiyacımızı giderdikten sonra geriye çok fazla bir şey kalmıyor zannedersem. 5 dakika ya da 10 dakika daha ilave etsek herhalde kafamızı dinlememiz içinde biraz zaman kalırdı. hiçbir teneffüsü gerçek anlamı ile yaşayamadım..

Bi de müzik olaydı, tadından yenmezdi be..

Ders anında kulaklıkla müzik dinlemek çok çılgınca bir fikir gibi.. ama bazı insanlar müzik dinleyerek bazı şeyleri daha iyi anlıyor. acaba böyle bir imkan olsaydı hem dersleri anlamak hem de okula gidip gelmek daha heyecan verici olabilir miydi.. 

Uzun lafın kısası; biraz fantezi, biraz hayal misali.. Çok mu şey istedik nedir. Bir şekilde okuyalım adam olalım. Hayalimiz olan mesleği bize verin de bu tepede yazılanlar olmasa da olur, biz razıyız..

logo

Benzer Bloglar

Tüm Zamanların En İyi 6 Rap Sanatçısı

Tüm Zamanların En İyi 6 Rap Sanatçısı

Tüm Zamanların En İyi 6 Rap Sanatçısı Rap müzik tarihinin en iyilerini sizler için sıralamaya çalıştık. aralarında duygusal davrandıklarımız olabilir muhtemelen fark edeceksinizdir ama bunu anlayışla karşılayacağınızdan nedense yazıyı kaleme aldığımızda hiç şüphemiz olmadı...

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Yırtıcı Kedi Ailesinin En Büyük Üyeleri Yırtıcı Kedilerin Hayatı Sokakta gördüğünüz kedilerin uzak akrabalarından bahsedelim birazda. o pissst deyipte kovaladıklarınız değil hani? 10 katı büyüklükteki ağa babalarından bahsediyorum. Dünya'da yaşayan en büyük, en yırtıcı kedilerin...

Buda’nın En İyi 10 Motivasyon Tekniği

Buda'nın En İyi 10 Motivasyon Tekniği

Budizm'in Kurucusu Ruhani Lider Buddha.. Buda'nın Motivasyon Anlamında En İyi Sözleri Buda Kimdir ? Hindistan'da yaşadığı öngörülen ve Budizm'i kuran ruhani lider. Doğum Adı Sidarta Gautama'dır. Budistler tüm dünyaya Buda ismiyle yaymıştır. Düşünceleri sadece Hindistan'da değil...

En İyi Iron MaIden Şarkıları – Trooper

En İyi Iron MaIden Şarkıları - Trooper

En İyi Şarkılar Listesinde Bugün; Iron Maiden'ın en iyi şarkılarında biri olan Trooper, Basçı ve kurucu üyelerden Steve Harris tarafından yazılmıştır. Şarkı 1854 Kırım Savaşı'ndan ve Lord Tennyson'ın şiirinden esinlenerek yazılmıştır. İngiliz Heavy Metal grubu Iron Maiden'ın 16 Mayıs...

Sabahattin Ali Okumamız İçin 10 Neden

Sabahattin Ali Okumamız İçin 10 Neden

Türk Edebiyatının En Önemli Figürlerinden Sabahattin Ali Hakkında Bilinmeyen Gerçekler 1-Sabahattin Ali Okumamız İçin 9 Neden Edebiyatımızın önemli yazarlarından biri olan Sabahattin Ali 1907 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. Sabahattin Ali daha sonra Almanya’ya giderek yabancı dil...

Her Şeyi Kafaya Takmaktan Kurtulmak İçin 7 Basit Yöntem

Her Şeyi Kafaya Takmaktan Kurtulmak İçin 7 Basit Yöntem

çok kafaya takan bir insansanız ve bu özelliğinizden kurtulmak istiyorsanız yazımızdaki önerileri uygulamaya çalışın ve belkide özgürleşirsiniz.

Yorum Yap