Masaj Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ben Masaja Gidiyorum Demekle Olmaz !!

Masaj Kuralları

Masaj yaptırmak rahatlatıcı ve zenginleştiren bir deneyimdir. Ancak daha önce hiç yaptırmadıysanız ne yapmanız gerektiğini ve nasıl hazırlanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Sakın endişelenmeyin, masaj için hazırlanmak çok zor değil hatta yanlış bir şey yapsanız bile terapistiniz muhtemelen anlayacak ve düzelticektir. Ana kural, rahatlamak ve kesinlikle bundan zevk almanız olmalı.

Öncelikle ateşiniz varsa yada herhangi bir sebepten hastaysanız masaj yaptırmayı denemeyin. Herhalde terapistinizi hasta etmek istemezsiniz yada hastalığınızı başka insanlara bulaşmak istemezsiniz. Bu yüzden bu süreçte evde kalmanız en iyi fikirdir. Ayrıca bazı masaj uzmanları, belirli masaj tekniklerinin vücudunuzun savunma sistemini tetiklediğini öne sürüyorlar. Ancak bu kesin bir bilgi değildir aksine semptomlarınız daha da kötüleşebilir  ve hastalığınızın süresi uzayabilir.

Son zamanlarda bir araba kazası veya benzer türde bir yaralanma geçirdiyseniz masaj yaptırmayı aklınızdan geçirmeyin. Henüz bilmediğiniz ve tespit edemediğiniz bir yaralanma söz konusu olabilir. Masaj sırasında mevcut yaralanmalar daha da kötüye gidebilir ve özellikle yırtılmış bir bağınız veya buna benzer bir şeyiniz varsa masörden önce doktora gitmeniz daha doğru olacaktır. Masaj yaptırmadan önce sağlığınızdan emin olmalısınız.

Masaj Kuralları

Cildiniz tahriş olduysa ve güneş yanığı gibi durumlar söz konusuysa masaj yaptırmaktan kaçının. Vücut derinizdeki döküntüler ve güneş yanıkları geçene kadar beklemelisiniz. Birisinin cildinizi ve kaslarınızı ovuşturması bunları daha da kötü hale getirebilir.

Masajdan önce mutlaka egzersiz yapın. Masajdan sonra yapılan egzersizin bir faydası olmayacaktır. Ayrıca kaslarınızın rahatlamış olması ve masaj için ısınmış olması daha mükemmel bir masaj için olumlu yansıyacaktır. Ayrıca kaslarınız gevşemiş olduğu için masaj sırasında oluşabilecek kas ağrıları ve benzeri sorunların yaşanma riskini azaltacaktır.

Kalp krizi, kanamalar, menenjit ve zatürre gibi durumlardan daha önce muzdarip olduysanız masaj yaptırmamalısınız. Yakın zamanda yaşamış olduğunuz rahatsızlıklarla ilgili masaj için doktorunuzdan uygunluk almalısınız.

Masaj Kuralları

İhtiyaçlarınıza ilgi duyan bir masaj terapisti bulun. Bunun için arkadaşlarınızdan veya ailenizden özellikle de benzer ihtiyaçları olan insanlardan referans alın, önerilerini dinleyin. Gideceğiniz terapistin özelliklerini, tarzını, deneyimini ve fiyatlarını iyice araştırın.

Akredite bir okuldan en az 400-500 saatlik deneyime sahip birini bulmaya çalışın. Belirli bir profesyonellik düzeyine sahip kişilerden yardım alın.logo

Benzer Bloglar

  • navajo1.jpg
  • navajo2.jpg
  • navajo3.jpg
  • navajo4.jpg
  • navajo5.jpg
  • navajo6.jpg

Navajo Kabilesinin Hikayesi

Navajo Kabilesi Hakkında İlginç Bilgileri Navajo kabilesi, Güney Amerika yerlilerinin en büyük kabilelerinden birisidir. Güneybatı’da bugün Arizona, New Mexico, Colorado ve Utah’ın bulunduğu bölgelerde yaşadılar. Navajo ismi onlara Navajo Apaçileri adını veren İspanyollardan geliyor...

Yorum Yap