Guns N ‘Roses’dan “Sweet Child O’ Mine” Şarkısının Hikayesi

Şarkının Sözleri ve Gerçek Hikayesini Öğrenmek İster misiniz?

Sweet Child O’ Mine Nasıl Yazıldı İlginç Story’si

Şarkının Hikayesi?

Kısaca söylemek gerekirse, “Sweet Child O ‘Mine” hikayesi ve tüm gerçeği bir aşk şarkısı olmasıdır. “Tatlı çocuk” adı, aslında şarkının yazarı ve sanatçısı Axl Rose’un aşık olduğu kadını ifade ediyor. Daha da spesifik olarak, şarkıyı birkaç yıl sonra evlendiği kadını Erin Everly için atıfta bulundu.

Axl Rose’un Tatlı Sevgilisine Yazdığı Unutulmaz Şarkı

Şarkı boyunca, özellikle de görünüşünün kendisini nasıl etkilediğinden bahsederek bu kadına olan hayranlığını ifade ediyor. Sweet Child O’ Mine, popüler aşk şarkılarında bulunan standart terminolojiyi kullanmaz. Aksine sözleri çok şiirseldir, kendisini daha çok bir çocuk olarak sunar.

Şarkı, bu ilişkinin onu nereye götürmek istediği ve ilişkisi yönünden kendisini sorgulamasıyla sona erer. Genel olarak, şarkı boyunca, “Sweet Child O ‘Mine” ı, eleştirel beğeni toplayan enstrümana eşlik etmesine rağmen, gerçek lirik sanatın bir örneği olarak “Tatlı Çocuk O’ Madeni” nin daha parlak bir şekilde parladığına dair açık bir belirti yok.

Slash’in Şarkıyla İlgili Yorumu Olumsuzdu!

    Guns N ‘Roses üyesi Slash bu şarkı ile ilgili; güçlü bir sevgi / nefret ilişkisi var , ancak çoğu zaman bu parçadan hoşlanmadığını ifade etmiştir. Gerçekten de başlangıçta değersiz olduğunu düşündüğünü ve bunun gitar ritminden kaynaklandığını açıklıyordu.

    “Sweet Child o ‘Mine” Guns N’ Roses ‘ilk albümü Appetite for Destruction (1987) tarafından 1988 yılının Haziran ayında Geffen Records tarafından yayımlandı. Bu  şarkıGuns N ‘Roses’i zirveye uçuran şarkılardan biri olarak kabul edildi.

Klibi Nerede Çekildi?

    “Sweet Child o ‘Mine” klibi California, Huntington Beach’te çekildi.

    Axl’ın eşi Erin Everly’ye ek olarak, Guns N ‘Roses’un tüm üyelerinin kız arkadaşları da videoda yer aldı.

    Bu şarkının klip versiyonunda Slash’ın gitar soloları, albüm versiyonundan yaklaşık bir dakika daha kısa. Bu da mesela Guns N ‘Roses’un hoşuna gitmediği bir kararlardan birisi oalrak tarihe düşmüştür.

    Aslında Axl Rose’un üçüncü bir bölümü bile, şarkıyı belirli bir zaman dilimine sığdırdığı için albümden eksiltmedi.

    Bu şarkıyı söylerken, Axl Rose Lynyrd Skynyrd’ın sesini taklit etmeye çalıştı.

    Axl’e göre Sweet Child o ‘Mine, “Ever Everly” tarafından çarpılmış olduğu ve ilk defa yazdığı pozitif aşk şarkısı ve aynı zamanda bir kadın için yazdığı birkaç şarkısından birisi.

Şarkı Sözleri

    Mike Clink’in yapımını üstlendiği “Sweet Child O ‘Mine” ın sözlerini kendi başına yazdı.

Şarkının Büyük Başarı Grafiği;

Şarkı, 10 Eylül 1988’de Billboard Hot 100‘e 1 numaradan girme özelliğini taşıyor. Ve bugüne kadar, Guns N ‘Roses henüz bu başarıya ulaşmadı.

“Sweet Child o ‘Mine”, İngiltere Singles Chart’ta 6 numaraya yükseldi ve aynı zamanda o ülkede platin sertifikası aldı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde platin ve İtalya’da çift platin kazandı.

Bu parça çok sayıda seçkin müzik listesinde de yer almayı başardı. Örneğin Guitar World , gitar sololarında şimdiye kadarki “En Büyük 100 Gitar Solosu” ndan biri olarak görüyor. Ve bu listede 37 numaraya yerleştirildi.

logo

Benzer Bloglar

Tüm Zamanların En İyi 6 Rap Sanatçısı

Tüm Zamanların En İyi 6 Rap Sanatçısı

Tüm Zamanların En İyi 6 Rap Sanatçısı Rap müzik tarihinin en iyilerini sizler için sıralamaya çalıştık. aralarında duygusal davrandıklarımız olabilir muhtemelen fark edeceksinizdir ama bunu anlayışla karşılayacağınızdan nedense yazıyı kaleme aldığımızda hiç şüphemiz olmadı...

Jürgen Kloop’un Hikayesi Fragmanı

Jürgen Kloop'un Hikayesi Fragmanı

Beklenen Film ve Dizilerin Yeni Fragmanları Netflix ve Sinema Dünyasından Son Gelişmeler Jürgen Klopp “Jürgen” ikonik delikanlı.. ve daha önce ekranlarda görülmeyen özgün, bağımsız bir hikaye. Jürgen Klopp tarafından silinmez bir şekilde tasvir edilen Jürgen Klopp'un bu keşfi...

Metallica Enter Sandman Hikayesi 5 İlginç Gerçek

Metallica Enter Sandman Hikayesi 5 İlginç Gerçek

Enter Sandman Şarkısının Hikayesi Klasik Şarkıların Daha Önce Duymadığınız İlginç Bilgileri Metallica'nın "Enter Sandman" parçası ana rifinden tehditkar şarkı sözlerine ve ikonik müzik videosuna kadar tüm zamanların en çok tanınan ve evrensel olarak en çok sevilen metal şarkılarından...

Led Zeppelin Efsanesi Kashmir Şarkısının Hikayesi

Led Zeppelin Efsanesi Kashmir Şarkısının Hikayesi

Led Zeppelin Klasiği Kashmir Şarkısının Hikayesi Kashmir Anlamı, Öyküsü, Nasıl Yazıldı? Led Zeppelin Rolling Stones dergisininde belirttiği üzere, rock tarihinin en uzun soluklu gruplarından birisi olarak adını yeryüzüne kazımıştır. 1968-1980 yılları arasında aktif olarak hard rock...

AC/DC Highway to Hell Şarkısının Hikayesi

AC/DC Highway to Hell Şarkısının Hikayesi

AC/DC Klasiği Highway to Hell Şarkısının Hikayesi Highway to Hell Anlamı, Öyküsü, Nasıl Yazıldı? AC/DC nin 1979 çıkış tarihli gaz içeren aynı zamanda Grammy en iyi hard rock performans ödülüne sahip hit olmuş şarkısı highway to hell ve gerçek hikayesi. Şarkıyı bugüne kadar çok ünlü...

Twenty One Pilots Hikayesi Bilinmeyen Gerçekler

Twenty One Pilots Hikayesi Bilinmeyen Gerçekler

Grubun Gerçek Hikayesini Öğrenmek İster misiniz? Twenty One Pilots Kuruluş Hikayesi ve Grup Üyelerinin Bilgileri Twenty One Pilots , Ohio’da kurulan Amerikan müzik grubudur. Grammy ödülüne sahip olan Twenty One Pilots , kurucularından yalnızca Tyler Joseph kalmıştır. Alternatif Hip...

Yorum Yap