Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin 9 Farklı Makyaj Tekniği


Fotoğraflarda Kötü Çıkıyorum!

Nasıl Makyaj Yapmalıyım?

Makyaj Nasıl Yapılır?

Fotoğraflarda daha iyi ve güzel çekmek için makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Düzenli yaptığınız makyajınız günlük hayatınızda mükemmelmiş gibi gözüksede, fotoğraflarda iyi gözükmeyebilir. İşte bu durumda ulan ben hangisiyim yada işte ben fotoğraflarda iyi çıkmıyorum ya gibi şeyler demeye başlarsınız. Biraz zaman ve özveri ile fotoğraflarda da mükemmel görünüme sahip olabileceğinizden haberiniz var mı? Hadi şimdi farklı farklı uygulayabileceğiniz taktikleri vermeye başlayalım.

Makyajda Astar Çok Önemlidir!

Temel bir astarla başlamalısınız. Bu sayede ince çizgilerin görünümünü azaltabilirsiniz. Parmaklarınızı kullanarak yüzünüze bir kat astar uygulayın. Özellikle burun ve gözlerinizi aynı zamanda alnınız ve elmacık kemiklerinizin olduğu kısımları hedefleyin.

Fotoğraflar için fondöten uygularken, mat  bir fondöten kullanabilirsiniz. Mat makyaj ışığı yansıtmaz ve fotoğraf çekimleri için en iyi seçimdir. Parmak uçlarınızı kullanarak yanaklarınızı, çenenizi ve burnunuzun köprüsünü ve alnınızdaki astarı hafifletin. Daha sonra makyajın devamın karıştırma işleminde makyaj fırçasını kullanmaya başlayın. Fırçayı yüzünüz boyunca dairesel hareketler çizerek yapmaya özen gösterin. Fondötenin pürüzsüz göründüğünden emin olmalısınız. Böylece yüzünüz ile boynunuz arasında keskin bir kontrast bulunmasın. Ek olarak çenenizde fondöten bırakmadığınızdan emin olun.

Dış Mekan Çekimleri

Dış Mekan Çekimleri İçin Makyaj Yöntemleri

Dış mekan çekimlerinde, fondöteni daha az uygulayın. Dış ortamlarda ışıktan dolayı çok fazla temele ihtiyaç duymazsınız. Doğal ışık makyajın daha belirgin görünmesini sağladığı için aksi durumda makyajınız abartılı gözükebilir. Bu yüzden dış ortamlarda cildinizin dün olmayan ve renksiz olduğu bölgelere fondöten uygulayabilirsiniz.

Göz Altındaki Koyulukları Engelleme Tekniği

Gözlerinizin altına, alnınıza, çeneninize ve burun köprünüzde kapatıcı kullanın. Astar atıldıktan sonra bir kapatıcı uygulamanız gerekir. Bu, gözlerinizin altındaki koyu halkaların görünmesini engellemeye yardımcı olacaktır ve aynı zamanda yüzünüzde zayıflama etkisi yaratacaktır.

Gözlerinizin altına, çenenize ve alnınızın merkezine daha hafif, pudra bazlı bir fondöten uygulamayı da deneyebilirsiniz. Ardından yüzeye doğru karıştırmak için yumuşak bir fırça kullanın.

Burnunuzun köprüsünden aşağıya doğru bir kapatıcı çizin. Sonra çenenize ve alnınıza biraz kapatıcı ekleyin. Bununla birlikte dudaklarınızın hemen üzerine biraz kapatıcı eklemek iyi bir fikir olabilir. Kapatıcıyı yavaşça yüzünüze çekmek için bir makyaj süngeri kullanabilirsiniz. Kapatıcı makyajınızla tamamen karışana kadar devam edin.

Fotoğraflarda Güzel Görünmek!

Gözlerinizin altına, çenenize ve alnınızın merkezine daha hafif, pudra bazlı bir fondöten uygulamayı da deneyebilirsiniz. Ardından yüzeye doğru karıştırmak için yumuşak bir fırça kullanın.

Kapatıcınız üzerine bazı vurgulayıcı ürünler kullanabilirsiniz. Bu teknikle fotoğraflarda yüzünüz biraz daha aydınlanmış olacaktır. Ayrıca fotoğraf çekiminde makyajınızı ayarlamanıza ve solmasını engelleyebilirsiniz. Vurgulayıcı tekniği en çok akşam ve düşük ışık koşullarında çekilen fotoğraflarda kullanılır.

Yüz Hatlarınız Nasıl Daha Belirginleşir?

Genellikle kontür yapmıyor olsanız bile, fotoğraf çekimi için bunu yapmanız, yüzünüzü ince ve hatlarının daha belirgin gözükmesine yardımcı olacaktır. Bunun için koyu renkli bir çubuk fondöten kullanın.

logo

Benzer Bloglar

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Nedir

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Nedir

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları Öğrenciler, firmaların vermiş olduğu işler aracılığı ile kısa zaman zarfında ek gelir elde edebilirler. Son zamanlarda sıklıkla başvurulan işler arasında öncülüğünü koruyan metin yazarlığı, çevirmenlik ve anketörlük öğrenciler adına biçilmiş bir kaftan...

Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey Nedir?

Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey Nedir?

       Ayrıldıktan Sonra Yapmaman Gereken 5 Şey 1. İyiymişsin gibi davranma.       Yas tutmak için kendinize izin verin. Ağlayın ya da bir yastık yumruklayın. Çevrenizi sizi dinleyen arkadaşlarınızla kuşatın. Tabi ki iş yerinizde ağlamak zorunda değilsiniz ama...

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar

2019 Yılında En Çok Kazanan Ücretli ve Ücretsiz Oyunlar Artık 2019 yılını geride bıraktı. 2020 yılının şu ilk zamanlarında Süperdate, 2019 yılında en çok gelir getiren ücretli ve ücretsiz oyunların listesini paylaştı. Süperdate’in paylaştığı listede ücretsiz oyunlarda birinciliği alan...

Solaklarla İlgili Bilmediğiniz 7 Şey

Solaklarla İlgili Bilmediğiniz 7 Şey

Solaklar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler Solakların Diğer İnsanlara Göre Farklılıkları Nedir? Solak insanlar için dünya daha farklıdır şüphesiz, onlara yemek yemekten tutunda, yazı yazmaya hatta işyerinde bilgisayarın mouse’unu kullanmaya dek hayat daha zordur. İşte solaklarla ilgili...

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Tüm Zamanların En Büyük 5 Yırtıcı Kedisi Nedir?

Yırtıcı Kedi Ailesinin En Büyük Üyeleri Yırtıcı Kedilerin Hayatı Sokakta gördüğünüz kedilerin uzak akrabalarından bahsedelim birazda. o pissst deyipte kovaladıklarınız değil hani? 10 katı büyüklükteki ağa babalarından bahsediyorum. Dünya'da yaşayan en büyük, en yırtıcı kedilerin...

Ölümsüz Aşk Var mıdır? Aşkın Ömrü Kaç Yıl?

Ölümsüz Aşk Var mıdır? Aşkın Ömrü Kaç Yıl?

Aşk Biter mi? Ne Kadar Devam Eder? Ölümsüz Aşk İstiyorum! Aşkın Ömrü 2,5 Yıl Neden mi? Araştırmacılara göre aşkın ömrü 2,5 yıl kadar sürüyor. Çünkü aşık olduğunuzda beyinde salgılanan oksitosin hormonu yani bağlılık hormonu, 2,5 yıl sonrasında azalıyor ve mantık devreye girmeye...

Yorum Yap