Burca Göre Ev Nasıl Dekore Edilir ?

Evinizi Burcunuza Göre Dekore Etmenin Püf Noktaları

Evinizin yeniliğe ihtiyacı var fakat siz nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Ya da bu sefer hangi tarzda dekore edeceğinizi..Bu konuda bir rehbere ihtiyacınız varsa burcunuz imdadınıza yetişiyor. Çünkü burcunuz sevdiğiniz renklerden aksesuarlara kadar pek çok konuda sizin kararınızı etkileme özelliğine sahip. Gelin hep birlikte burçlara göre dekorasyon önerilerine göz atalım.

Oğlak

Oğlak burçları hayatlarının pek çok alanında olduğu gibi dekorasyonda da klasikten vazgeçmezler. Antika eşyalara ve özellikle de deri koltuk ve klasik berjerlere bayılırlar. Tasarımlarda genellikle ahşap ağırlıklı tercih ederler. Tüm bunların sebebi ise hayatlarında nostalji ruhunu yaşatmalarıdır. Evlerinde en çok tercih edecekleri renkler ise kahverengi, haki, yeşil gibi doğa bulunan renklerdir.

Kova

Ev dekorasyonunda genellikle modern ve fütüristik tasarımları tercih eden kova borçları evlerini cam, metal ve grafik parçalarla dekore ederler. Bakıldığında evleri son derece sanatsal tarzda döşenmiştir. Sıra dışı eserler ve tablolar da kova burçlarının evinde kendilerine yer bulabilir.

Balık

Balık burçları sakinlikten yanadır. Ev dekorasyonunun göz yorucu olmaması rahat ve sade olması onlar için oldukça önemlidir. Meditasyon yapabilecekleri bir köşe ve akvaryumdaki balıkları besleyebilecekleri bir sehpaları mutlaka bulunur. Doğanın huzur veren renklerini tercih eden balık burçları saten ve ipek gibi rahat kumaşları oldukça fazla severler.

Koç

Ele avuca sığmayan koç burçlarının dekorasyon tercihleri tahmin etmek de pek mümkün olmayabilir. Fakat yine de parlak ve sıcak renkleri dekorasyon tercihlerinde kullanacaklarını söylemek yanlış olmaz. Kendilerine ait bir köşe ya da bir balkon koç burçlarının dekorasyon tercihlerinde önemli rol oynar.

Boğa

Dekorasyon tercihlerinde küçük ama anlamlı ayrıntılara önem veren boğa burçları el dokuması halılara, otantik desenlere ve şık çerçevelere bayılırlar. Burçlara göre dekorasyon tercihlerinde en karakteristik olanlar elbette ki boğa burçlarına aittir.

İkizler

Tekdüzeliğe katlanamayan ikizler burcu sıradanlık yerine çeşitliliği severler. Hayatlarının her bölümünde olduğu gibi ev dekorasyonunda da sık sık değişikler yaratırlar. Sıcak renkler ve hareketli desenleri hiç çekinmeden tercih ederler. Enerjik fakat göz yormayan tasarımlar tam onlara göredir.

Yengeç

Yengeç burçlarının gümüş rengi ve parlak beyaz tonlarına düşkünlüğü bilinir. Bu zevklerini ev dekorasyonuna da yansıtırlar. Çeşit çeşit aksesuarlar, parlak ve şık çerçeveler, aksesuarlar tam onlara göredir. Yemek yemeyi olduğu gibi pişirmeyi de seven yengeçler geniş ve ferah mutfak tasarımına oldukça önem verir.

Aslan

Egzotik renk ve desenlerden ilham alarak ev dekorasyonunu gerçekleştiren aslan burçları evlerini yuva yapmak için uğraşırlar. Dekorasyonlarında koyu ve mat renkleri tercih ettikleri gibi turkuaz, kum kahvesi gibi renklerle de ilgilenirler. Vintage tasarımlara bayılırlar.

Başak

Burçlar arasında titizlik ve mükemmelliyetçilikle tanınan başak burçları temiz ve düzenli ev dekorasyonunu tercih ederler. Minimalist bir düzen içerisinde az eşya ile dingin renkleri tercih ederek yaşamlarını sürdürürler. Yoğun eşya takımları, süslü aksesuarlar ve ışıltılı avizeler onların korkulu rüyalarıdır.

Terazi

Teraziler evlerini güzel tasarımlarla şekillendirir ve zarafete önem verirler. Pastel tonlarını sanatsal kişiliğiyle birleştiren terazi burçları özel hayatlarındaki denge ve koordinasyonu evlerinde de sağlamaya çalışırlar.

Akrep

Akrepleri anlamak zordur. Bazıları her zaman siyah ve beyaz ikilisini tercih ederken bazıları da turuncu ve bordo gibi dikkat çeken renklerle dekorasyonlarına renk katarlar. Renk tercihleri değişse de kaliteli ve ağırlığını belli eden aksesuarlarla dekorasyonlarını tamamlarlar.

Yay

Evde durmayı pek sevmeyen yay burçları evlerinde genellikle doğayı hatırlatacak tasarımları tercih ederler. Bahçeler, çiçekler ve hamaklar evlerinin bir numaralı aksesuarlarıdır. Eğer bir yay burcuysanız ve bahçenize evinizden daha fazla özen gösteriyorsanız çevreniz de buna alışmış demektir.

logo

Benzer Bloglar

Akrep Burcu Nasıl Giyinir

Akrep Burcu Nasıl Giyinir

Akrep Burcunun Giyim Tarzı Akrep Burcu Güzel Giyinir mi? Burçların en elit görünümlü üyesi akreplerin nasıl bir moda anlayışı var deseler tek bir yanıt veririz "Haute Couture". Anlamı kişiye özel demek. Akrep burcu diğer burçlara aynı giyinmekten asla hoşlanmaz. Farklı ve güzel...

Aslan Burcu Nasıl Anne Olur

Aslan Burcu Nasıl Anne Olur

Aslan Burcunun Annelik Özellikleri Aslan Burcunun Anneliği Nasıl Olur? Aslan burcu insanları özgüveni yüksek, yüce gönüllü, cesur ve dinamik ve şen şakrak yapısıyla dikkat çeker. Anne olduğunda ise başarılı, sosyal becerileri yüksek, iyi eğitim almış ve donanımlı çocuklar yetiştirmeyi...

Koç Burcu Nasıl Affeder

Koç Burcu Nasıl Affeder

Koç Burcunun Enteresan Özellikleri Koç Burcu Kindar mıdır? Metanetli ve cesur bir yapıya sahip olan koç burcu, yönetim konusunda sağlam bir istikrar gösterir. Katıldığı bir topluluk veya güruhta her zaman öne atılarak, domine etme becerini kanıtlamak ister. Koç Burcu Sert...

Yay Burcu Nasıl İntikam Alır?

Yay Burcu Nasıl İntikam Alır?

Yay Burcunun İntikam Alma Dürtüsünü Biliyor musunuz? Bakalım Astroloji Gözüyle Bu Nasıl İşliyor.. İntikam alma güdüsü bir burcun karakterine yüklenemeyecek kadar geniş yelpazeli bir durum. Durumun ciddiyetine göre, karşınızdaki insana verdiğiniz değere göre, uğradığınız zarara yahut...

Yengeç Burcu Neden Hoşlanır

Yengeç Burcu Neden Hoşlanır

Yengeç Burcunun Hoşlandığı Şeyleri Merak mı Ediyorsunuz? Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri  Yengeç burcu, gruplarında; su, öncü, negatif ve dişiliğe bağlıdır. Astrolojide dördüncü evi temsil eder; vücutta ise mide göğüs kafesini. Su grubuna ait olan yengeç burcu, astroloji dilinde...

Başak Burcu Nasıl Aşık Edilir?

Başak Burcu Nasıl Aşık Edilir?

Başak Burcunu Baştan Çıkarmak mı İstiyorsunuz? Başak Burcu Niçin Bu Kadar Düzenlidir? Başak burcu, diğer burçlar arasında en çok mantığa dayanan, bu yönergede hayatını çizen bir burçtur. Düzen ve disiplin onların hayatında olmazsa olmazdır; fakat bu düzenleri her şeyi istiflemek...

Yorum Yap