Banka Neden Kredi Kartı Vermez?

Kredi Kartının Verilmeme Nedenleri

Onaylanmayan Kart Başvuruları

Kart Başvuru Sorunları

Kredi kartları bizlere taksitli alışveriş yapma fırsatı tanımaktadır hatta para puan kazanma ve maddi anlamda ise başvuru yaptığımız bir seçenektir. Özel ya da devlet bankalarına yapmış olduğumuz kredi kart başvurumuz kabul edilmediğinden çok canımız sıkılabilir. Neden? Başvurularımız onaylanmıyor diye endişe etmeden önce bu sorunları bir göz atalım.

 Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

 * Düzenli ve aktif bir şekilde gelir sahibi olmamak,

 * Kredi notu düşük olmak,

 * Gelirin düşük olması,

 * Aşırı limit ya da borçlu olunması,

 * Çok sayıda kart ve kredi başvurusunda bulunmak,

 * Başvuru sonucunda yalan yanlış beyanlarda bulunmak.

 Ayrıca aşırı limit kullanımında sizin ekonomi anlamında borçlu olduğunuz durumda başvurunuz kabul edilmemektedir.

 Düzenli ve Aktif Gelir Sahibi Olmak

Bankalar müşterilerine kredi kartı vermek ister ama şartları olmaktadır. Bu şartlar çok basit sadece düzenli bir şekilde her ay harcadığınız meblağın ödemesini yapmaktır. Bu sebepten düzenli gelire sahip olan kişilerin başvurusunu onaylıyorlar. Finans anlamında bankalar hiç bir zaman tedbiri elden bırakmazlar.

 Kredi Notu Düşük Olmak

 Kredi notu, bankalar arasında büyük rol oynamaktadır. Geçmiş günlerimizde kredi kartı borçlarını ya da bankadan çekmiş olduğumuz krediyi düzenli yatırmamız gerekmektedir, eğer düzenli ve aktif bir şekilde ödeme yapmaz isek kredi notumuz düşüşe geçen bir başka banka işlemlerimizde kart ve kredi işlemlerimiz askıya alınacaktır.

Kartım Onaylanmadı!

 Gelirin Düşük Olması

Düzenli bir iş ortamı ve ya gelirin düşük olması nedeni ile başvurularımız kabul edilmemektedir. Bu hususta bankacılık işlemleri çok hassas çalışmaktadır.

 Aşırı Limit Ya da Borçlu Olmak

Bu konuda da bankalar çok titiz çalışmaktadır. Müşterinin limitine ya da başka bankalara borç sorgulaması yaparak başvuru onayını vermektedir. Bankalar bizim bir baka firmalar ile çalışmalarımıza kadar kontrol ederek bizlerin geçmişini takip sağlayarak onay işlemlerine geçmektedir.

 Çok Sayıda Kart ve Kredi Başvurusunda Bulunmak

 Birden fazla başvuruda bulunan kişilerin kredi notu düşüşe geçmektedir bundan ötürü de başvurunuz onay almamaktadır.

 Başvuru Sonucunda Yalan Yanlış Beyanlarda Bulunmak

 Kredi kartı başvuru formunda gerçeğe aykırı sizinle alakalı yani kart bilgilerine sahip olacak kişi yanlış beyan verdiği takdirde başvurusu onay almayacaktır.

 Kredi Kartı Onayı İçin Yapılması Gerekenler?

 Sizlerle birlikte ufak bir konuda anlaşalım, öncelikle kredi kartı onaylanması için üstte yazmış olduğum maddeleri düzenli bir şekilde doğru anlayarak yapmamız gerekmektedir. Püf noktamız ise düzenli gelirimiz var aktif çalışıyoruz kredi notumuz çok güzel, bu konuda başvurumuzu yaptıktan sonra sonuç ortaya çıkana kadar beklemek zorundayız ki bir başka sorgulama yapmayalım kredi notumuz düşmesin.

Hoşçakalın..

logo

Benzer Bloglar

72 Kuralı Nedir? Ne İşe Yarar?

72 Kuralı Nedir? Ne İşe Yarar?

72 Kuralı İle Nasıl Hesap Yaparız ? 72 kuralı, belirli bir faiz oranı göz önüne alındığında, faiz ödemeleri yoluyla bir miktar parayı iki katına çıkarabilecek süreyi tahmin etmek için finans sisteminde kullanılan bir tekniktir. 72 Kuralı ayrıca, belirli bir yıl içerisinde belirli bir...

Yorum Yap